novinky
Sbor MITELEI na koncertě Kühnova smíšeného sboru
Orsonovu skladbu MITELEI na dětské texty pro smíšený sbor, klavír a bicí uvede Kühnův smíšený sbor 19.10.2022 od 19.30 na Novoměstské radnici v Praze a 19.11.2022 od 15.00 v Redutě v Brně v rámci festivalu Janáček Brno.

Ježek v kleci - online do 28.1.2022
Nová rozhlasová hra, ke které napsal Orson text, hudbu i ji režíroval, je hudebně-dramatickou poctou Jaroslavu Ježkovi. Na webu Českého rozhlasu 3 - Vltava k poslechu ještě do 28.1.2022. V hlavní roli Miloslav König, dále hrají a zpívají Miloslav Mejzlík, Jitka Čvančarová, Anežka 

Nová skladba pro Českou filharmonii 
Česká filharmonie objednala u Orsona novou orchestrální skladbu. Koncert pro dva trombóny a orchestr BIMETAL bude premiérově uvedena v roce 2023. Dirigent David Robertson, sólisté Lukáš Moťka, Robert Kozánek.

Český román v Divadle na Vinohradech
Hra Český román podle knihy Olgy Scheinpflugové pojednávající o jejím životě s Karlem Čapkem s Orsonovou živou hudbou na repertoáru v Divadle na Vinohradech. Režie R. Lipus.

VELVET HAVEL v Divadle Na zábradlí se blíží k derniéře!

Nejlepší česká divadelní hra a inscenace roku 2014 - Orsonovo hudebně-divadelní představení VELVET HAVEL (oceněné Cenou divadelní kritiky 2014 v pěti kategoriích - nejlepší česká hra, nejlepší inscenace, nejlepší hudba, nejlepší ženský a mužský herecký výkon) se dočkalo téměř dvou stovek repríz. Po šesti letech se představení blíží ke své derniéře 17.11.2021.V roli Václava Havla Miloslav König. Režie Jan Frič. Nepropásnětě poslední představení 15., 16. a 17. listopadu!!!!!
Na repertoáru 
Divadla Na zábradlí
image/jpeg
Petr Jeništa jako Miloš Havel, Miloslav König jako Václav Havel. Foto KIVA

Kouzla pro smíšený sbor vyšlo na CD
Skladbu Kouzla věnovanou Kühnovu smíšenému sboru  tento sbor natočil a vydal na CD "Celebration 60 let" u příležitosti šedestiletého výročí své existence. Poslechnout a koupit zde.  


Opera DON HRABAL  
Na repertoáru Národního divadla v Praze, uváděno na Nové scéně. Hlavní roli Bohumila Hrabala geniálně ztvárňuje přední český baritonista Roman Janál. Režie Linda Keprtová. 
image/jpeg
Roman Janál jako Bohumil Hrabal. Foto ND

Miloš Orson Štědroň: "Důležitý je pro mě příběh".
Pořad Vizitka na Českém rozhlase 3 - Vltava ze 4. 12. 2017 - 
hodinový rozhovor Orsona a Dity Hradecké, s hudebními ukázkami.


Hra MIKVE stále v Budapešti 
Úspěšná hra izraelské autorky Hadar Galron s živou hudbou Orsona  (na scéně 8 hereček a 1 violoncellistka) se od 8.10.2010 hraje v divadle Peszti Színházs v Budapešti
image/jpeg
Foto ND Praha