novinky

Premiéra miniopery
Orsonova operka OPILCOVO DÍTĚ ANEB MALÝ MSTITEL pro dva pěvce, hodné dítě (popř. děti) a klavír ve 3 scénách podle P.H. Camiho vznikla na základě objednávky nakladatelství Teapot. Byla provedena na slavnostním křtu nové Camiho knihy Krotitel šneků 10. září 2020 v kavárně Město Moře na Praze 7 za klavírního doprovodu autora.
Recenze na Opera +

Premiéra v Divadle na Vinohradech

Hra Český román podle knihy Olgy Scheinpflugové pojednávající mj. o jejím životě s Karlem Čapkem s Orsonovou živou hudbou měla premiéru 11. září 2020 v Divadle na Vinohradech. Režie R. Lipus. Až se opět otevřou divadla, bude hra zase na reperotáru.

Nová skladba pro Kühnův smíšený sbor

Novou Orsonovu skladbu MITELEI na dětské texty pro smíšený sbor, klavír a bicí uvede Kühnův smíšený sbor v premiéře 15. prosince 2020 v rámci festivalu Dny Bohuslava Martinů.

Nová skladba pro Českou filharmonii 
Česká filharmonie objednala u Orsona novou orchestrální skladbu. Koncert pro dva trombóny a orchestr BIMETAL bude premiérově uveden 18. a 19. března 2021 v 19.30 a 20. března 2021 v 15.00 v Rudolfinu. Dirigent David Robertson, sólisté Lukáš Moťka, Robert Kozánek.

VELVET HAVEL stále v Divadle Na zábradlí!

Nejlepší česká divadelní hra a inscenace roku 2014 - Orsonovo hudebně-divadelní představení VELVET HAVEL (oceněné Cenou divadelní kritiky 2014 v pěti kategoriích - nejlepší česká hra, nejlepší inscenace, nejlepší hudba, nejlepší ženský a mužský herecký výkon) slavilo v květnu 2018  100. reprízu a stále se hraje. V listopadu 2019 s velkým úspěchem provedeno v Lodnýně. V roli Václava Havla Miloslav König. Režie Jan Frič.
Na repertoáru 
Divadla Na zábradlí
image/jpeg
Petr Jeništa jako Miloš Havel, Miloslav König jako Václav Havel. Foto KIVA

Kouzla pro smíšený sbor vyšlo na CD
Skladbu Kouzla věnovanou Kühnovu smíšenému sboru  tento sbor natočil a vydal v prosinci 2019 na CD "Celebration 60 let" u příležitosti šedestiletého výročí své existence. K dostání u sboru. 


Opera DON HRABAL  
Na repertoáru Národního divadla v Praze, uváděno na Nové scéně. Hlavní roli Bohumila Hrabala geniálně ztvárňuje přední český baritonista Roman Janál. Režie Linda Keprtová. 
image/jpeg
Roman Janál jako Bohumil Hrabal. Foto ND

Miloš Orson Štědroň: "Důležitý je pro mě příběh".
Pořad Vizitka na Českém rozhlase 3 - Vltava ze 4. 12. 2017 - 
hodinový rozhovor Orsona a Dity Hradecké, s hudebními ukázkami.


Hra MIKVE stále v Budapešti 
Veleúspěšná hra izraelské autorky Hadar Galron v režii Michala Dočekala s živou hudbou Orsona byla po 10 letech na programu Národního divadla v Praze derniérována v červnu 2018. Tato inscenace (na scéně 8 hereček a 1 violoncellistka) se od 8.10.2010 hraje také v divadle Peszti Színházs v Budapešti, kde je stále na repertoáru!
image/jpeg
Foto ND Praha