novinky

Opera DON HRABAL v Národním divadle 
Dne 14. prosince  2017 byla v  Národním divadle v Praze na Nové scéně s velkým úspěchem premiérována Orsonova nová opera na vlastní libreto DON HRABAL. Hlavní roli Bohumila Hrabala ztvárňuje geniálně přední český baritonista Roman Janál. Režie Linda Keprtová.
image/jpeg
Roman Janál jako Bohumil Hrabal. Foto ND

Chvalozpěv na operu Don Hrabal na největším německém serveru zabývajícím se vážnou hudbou.
Recenze v Neue Musikzeitung, 15.12.2017, Michael Ernst
"All you can read neboli pozvání k novému objevení Hrabala. Také skvělý nápad, jak uctít spisovatele: napsat operu. Ne však na básníkův text, ale podle jeho života a díla. Jak skvěle to může fungovat, dokázal nyní...Miloš Orson Štědroň se svou komorní operou Don Hrabal".  

Recenze na operu Don Hrabal na Opera+, 16. 12. 2018, Olga Janáčková
"Don Hrabal mne zaujal jako dílo i jako inscenace."

Recenze
na operu Don Hrabal v Hospodářských novinách, 15. 12. 2018 Boris Klepal

"Bohumila Hrabala jsem četl od dětství a stále se k němu vracím"
Rozhovor 
s Orsonem na Opera + z 14. 12. 2017

Miloš Orson Štědroň: "Důležitý je pro mě příběh".
Pořad Vizitka na Českém rozhlase 3 - Vltava ze 4. 12. 2017 - hodinový rozhovor Orsona a Dity Hradecké, s hudebními ukázkami

Nejlepší česká hra a inscenace roku 2014  - VELVET HAVEL 

Orsonovo hudebně-divadelní představení VELVET HAVEL oceněné Cenou divadelní kritiky 2014 v pěti kategoriích (nejlepší česká hra, nejlepší inscenace, nejlepší hudba, nejlepší ženský a mužský herecký výkon) sklízí úspěchy v domácím Divadle Na zábradlí i na divadelních festivalech! 
V roli Václava Havla Miloslav König. Režie Jan Frič. Živá hudba na scéně.
Na repertoáru Divadla Na zábradlí
image/jpeg
Petr Jeništa jako Miloš Havel, Miloslav König jako Václav Havel. Foto KIVA


KRÁSNÉ PSACÍ STROJE!

Od 19. 2. 2016 je na repertoáru Divadla Na zábradlí  další Orsonovo autorské hudebně-divadelní představení Krásné psací stroje!  Režie Jiří Havelka. Na scéně opět živá hudba a dále pánové Zábrana, Hrabal, Škvorecký a Kolář.
image/jpeg
Foto KIVA, grafik Pavel Lukáš


Úspěšná činohra MIKVE izraelské autorky Hadag Galron v režii Michala Dočekala s živou hudbou Orsona stále na programu Národního divadla v Praze. Představení v roce 2015 na programu ND/Stavovského divadla. Inscenace oslavila v únoru 2015 již 100. reprízu. Na scéně vystupuje devět žen: 8 hereček a 1 violoncellistka! Tato inscenace s Orsonovou hudbou se od 8.10.2010 hraje také v divadle Peszti Színházs v Budapešti. Stále na repertoáru.
image/jpeg